Domeny, domena, tanie domeny, rejestracja domen, domeny polskie NETS.PL - serwery, domeny
Rejestracja
Wybrane ceny
PL
- 9 zł
COM.PL
- 7 zł
BIZ.PL
- 7 zł
ORG.PL
- 7 zł
WAW.PL
- 2 zł
SLASK.PL
- 2 zł
INFO
- 35 zł
EU
- 22 zł
COM
- 35 zł
NET
- 35 zł
Narzędzia
Pomoc
CZĘSTE PYTANIA - POMOC
REJESTRACJA DOMENY A HOSTING (WYKUPIENIE SERWERA) ?
Zasada I
 • Wykupienie domeny w naszym serwisie nie zobowiązuje Klienta do wykupienia u nas serwera. Serwer Klienta może być u dowolnego usługodawcy hostingu.
  Zasada II
 • Rejestracja / Posiadanie Domeny nie jest w jakikolwiek sposób zwiazane z koniecznoscia wyboru konkretnego serwera.
  Zasada III
 • Domena może być w dowolny sposób przenoszona między serwerami różnych dostawców usług tak, że odbiorca nie zauważa zmian i problemów z dostępem do zasobów (czynność ta nie wymaga zgody byłego dostawcy usług hostingowych).
  Zasada IV
 • Rejestracja domeny jest pewną procedurą, która mówi o tym,że nabywają Państwo prawa do jej wyłączności i dysponowania w nią w indywidualny sposób. Jednym słowem być jej właścicielem to jedno, a utrzymywać ją na serwerze to odrębna sprawa. Proces rejestracji głównie dotyczy prawa własności. (lecz również uwzględnia tzw. hosting czyli miejsce przechowywania treści strony). Jeśli nie jesteś zdecydowany lub zorientowany podczas procedury rejestracji jaki hosting jest dla Ciebie najlepszy. Możesz domenę tylko zaparkować a później uzupełnisz dane dotyczące hostingu( zmiana delegacji DNS ).
  PROCES REJESTRACJI. JAK WYGLĄDA ?
  Krok 1
  Wybierz nazwę która chcesz zarejestrować i sprawdź jej dostępność dla wybranych rozszerzeń.
 • W tym kroku wybierasz domeny dla trzech typów rozszerzeń ( domena globalna, domeny regionalne i domeny funkcjonalne ).
  Rezultaty wyboru zobaczysz w kroku 2.
  Krok 2
  Wybierz nazwy które chcesz zarejestrować , sprawdz inne , poznaj ceny.
 • W tym kroku pojawiają się wszystkie tylko dostępne domeny wybrane przez Pańtwa w kroku pierwszym. Na tym etapie istnieje możliwość zrezygnowania z poszczególnych domen oraz dodanie nowych innych. Ten krok można powtarzać w nieskończoność dodając kolejne domeny do rejestracji.
  Przy każdej domenie ustawiony jest okres na jaki chcą Państwo rejestrować. (1, 2 lub 3 lata). Podane są ceny poszczególnych domen oraz kwota sumaryczna. Po zaznaczeniu opcji wyboru wszystkich interesujących domen przyciskamy "rejestruj zaznaczone". Cena rejestracji poszczególnych domen zależy od wyboru statusu podmiotu rejestrującego (osoba fizyczna, firma). Opcję tą wybiera się przy wypełnianiu formularza w Kroku 4.
  Krok 3
  Wybór uzasadnienia prawa do posługiwania się domeną.
 • Uzasadnienie proszę wybrać z listy lub wpisać własne dla poszczególnych domen.
  Krok 4
  Rejestracja nowego użytkownika. (wypełnienie formularza)
 • UWAGA!
  W tym kroku wybór statusu osoby rejestrującej (osoba fizyczna, firma), ma wpływ na ceny końcowe domen.

  Jako nowy użytkownik serwisu przechodzą Państwo przez proces rejestracji tylko raz, zakładając sobie własny login i hasło. Podają dane typu: osoba fizyczna czy firma , potem zależnie od potrzeb dane osobowe lub firmowe , adres, telefon, e-mail , NIP, REGON, PESEL.. Jeżeli już kiedyś Państwo się rejestrowali i posiadają dostęp do konta, to proszę zalogować się do swojego Panelu i tam przeprowadzić proces rejestracji nowych domen.
  Krok 5
  Koniec procesu rejestracji, wysłanie proformy i dostępu do panelu. Wybrane domeny otrzymują w systemie NASK status zarezerwowanych.
 • Po poprawnej weryfikacji danych, zostaje do Państwa wysłane potwierdzenie rejestracji, rezerwacji (przed opłaceniem faktury proforma) na adres emial podany w formularzu. Od tego momentu otrzymują Państwo dostęp do własnego Panelu zarządzania domen oraz systemu księgowego. W panelu można: rejestrować nowe domeny, zmieniać delegację DNS (zmiana DNS możliwa jest tylko dla domen opłaconych). System eBOSS Connect połączony jest bezpośrednio z systemem NASK i wszystkie zmiany mają swoje odzwierciedlenie w bazie NASK.
  CO TO JEST DOMENA ? JAKĄ NAZWĘ WYBRAĆ ?
 • Adres WWW ( DOMENA ), to unikalny adres pod którym Twoja strona jest dostępna w sieci i pełni ważną rolę marketingową.

  Np.: TWOJA_FIRMA . COM . PL

  Decydując się na zaistnienie w sieci, warto zastanowić się nad
  wyborem własnej domeny.
  Adres WWW powinien być prosty, kojarzyć się z nazwą firmy lub typem prowadzonej działalności.

  Domeny rodzajowe określające rodzaj działalności lub bezpośrednio związane z produktem dają porównywalnie znacznie większe korzyści plasując ich właściciela na "głównej ulicy" w wirtualnym swiecie.Posiadanie własnej domeny zwiększa dostępność serwisu - część internautów "strzela" szukając strony firmowej poprzez kojarzenie nazwy i rozszerzenia, np. www.firma.pl

  Domena, to jednak coś więcej niż tylko adres witryny.
  Domena, to internetowy podpis. Domena, to MARKA !

  Każdego dnia rejestrowanych jest kilkaset unikalnych nazw domen.
  Dlatego powinieneś jak najszybciej zarezerwować swoją domenę.

  KIEDY PŁACĘ ZA REJESTRACJĘ DOMENY ?
 • Zasada ogólna - po otrzymaniu jakiegokolwiek dokumentu w tej sprawie. (faktury z NASKu, faktury proforma od POLMED Sp. z o.o. - właściciela systemu eBOSS Connect z zastrzeżeniem następnego zdania.)
  Niniejszy serwis www jest utrzymywany przez eBOSS Technology & Software Group - POLMED Sp. z o. o. lub przez jedno z jej przedsiębiorstw podporządkowanych.
  DLACZEGO ZAREJESTROWANA PRZED CHWILĄ DOMENA JEST NADAL WIDOCZNA DO REJESTRACJI ?
 • Automatycznie po procesie rejestracji, domena zostaje ustawiona w NASK jako zarezerwowana i nie jest dostępna do rejestracji w innych systemach niż eBOSS Connect. Okres rezerwacji domeny trwa 14 dni od rejestracji. Jeżeli faktura proforma którą Państwo otrzymali emailem zostanie opłaconia w ciągu 10 dni, stają się Państwo prawnym włascicielem domeny.
  JAK ZMIENIĆ DELEGACJĘ DNS ?
  USTAWIĆ BY DOMENA WSKAZYWAŁA NA MOJĄ STRONĘ ?
 • Zmiana delegacji DNS możliwa jest po opłaceniu faktury proforma. Opcja zmiany pojawia się w Panelu Zarządzania Domeną.

  Aby dodać nowy serwer nazw DNS należy najpierw zaparkować domenę na swoim serwerze a następnie wpisać poprawną nazwę HOSTA i adres IP serwera DNS.

  np. dns1.nazwahosta.pl 123.123.123.123

  Nazwy i adres IP HOSTów DNS otrzymają Państwo od swojego usługodawcy hostingu.

  Automatycznie w procesie rejestracji podstawiane są nasze serwery DNS. Dzięki takiemu rozwiązaniu właściciel domeny nie musi mieć od razu wykupionego serwera. Jednak po wpisaniu domeny w wyszukiwarce strona się nie wyświetla. Dzieje się tak, ponieważ domena nie jest zaparkowana na naszych serwerach (nie reklamujemy swoich serwisów przy pomocy domen Klientów bez ich zgody). Wykupienie domeny w naszym serwisie nie zobowiązuje Klienta do wykupienia u nas serwera. Serwer Klienta może być u dowolnego usługodawcy hostingu.
  W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących obowiązujących procedur, prosimy o kontakt pod adresem e-mail: domeny@eboss.pl